Mi Az A Roland Garros

Videó: Mi Az A Roland Garros

Videó: Novak Djokovic vs Stefanos Tsitsipas - Final Highlights I Roland-Garros 2021 2024, Lehet
Anonim

A profi sportoló minősítését az elnyert díjak száma határozza meg. Azonban nem csak a szám a lényeg, hanem a verseny szintje és presztízse is. Bármely sportágban megnyerni az olimpiai játékokat a legmagasabb eredmény. A tenisz világában a Grand Slam versenyek fontos eseménynek számítanak. Ezen a néven 4 éves esemény egyesül: Australian Open, Wimbledon Nagy-Britanniában, US Open és French Open. Ez utóbbi teniszezőket és rajongóikat egyébként "Roland Garros" -nak hívják.

Mi az a Roland Garros

A teniszbajnokságra - a modern Roland Garros elődjére - 1891-ben került sor. Ez egynapos verseny volt, felosztva férfi és női versenyekre. Csak francia állampolgárok vehettek részt ebben: hivatásos teniszezők vagy amatőr klubok tagjai. A torna akkor még nem nyert világszerte népszerűséget, mert külföldi sportolók nem játszhattak benne.

Franciaország nemzetközi bajnoksága a múlt század húszas éveiben vált. Ekkor nyerték el a franciák a rangos Davis Kupát, és messze maguk mögött hagyták az elismert vezetőket - az amerikai teniszezőket. A győzteseknek el kellett fogadniuk riválisukat a maguk területén. De Franciaországban akkor még nem volt olyan stadion, amely megfelelne a világ követelményeinek.

A nyilvánosság és a Francia Teniszszövetség ragaszkodására a kormány 3 hektár földet osztott ki Porte d'Auteuil közelében egy új sportaréna építésére. 1928-ban minden munka befejeződött. Az akkori legmodernebb technológiák felhasználásával épült stadion fogadta az első sportolókat és nézőket.

A teniszkomplexumot Franciaország hőse - a pilóta, Roland Garros - tiszteletére nevezték el. Ez a repülés úttörője, a katonai katona először arról híres, hogy leszállás és tankolás nélkül repülhetett a Földközi-tenger felett. Az ellenséges pilóták néhány héttel az első világháború vége előtt lelőtték Garros gépét. Meghalt, de neve világszerte ismertté vált.

A Roland Garros stadion pályáit a kezdetektől fogva speciális keverék vonta be. Agyag, homok és zúzott tégla, optimális arányban keverve garantálja a teniszlabda jó visszapattanását. A sportolóknak könnyű járni és csúszni egy vékony talajrétegen. A pálya felületének vörösbarna színe a Roland Garros bajnokság fémjelzõjévé vált.

Van egy tragikus oldala a French Tennis Open történetében is. A második világháború alatt a verseny 5 évre megszakadt. A Roland Garros stadion területén a nácik átadási pontot szerveztek a koncentrációs táborok foglyai számára.

Az 50-es évek eleje óta a tenisz népszerűsége a világon gyorsan növekedni kezdett. 1968-ban a francia Roland Garros bajnokság bekerült a Grand Slam sorozatba. Az amatőrök mellett a különböző országok hivatásos teniszezői megkapják a jogot, hogy részt vegyenek rajta. A megújult Roland Garros első bajnokai Ken Roswell és Nancy Ritchie voltak.

Több mint 400 ezer nézőnek sikerül felkeresnie a stadion 20 teniszpályáját a Roland Garros bajnokság napjaiban. Gyakran tanúi új világrekordok létrehozásának. Tehát 2004-ben került sor a leghosszabb teniszversenyre Fabrice Santoro és Anro Clement között. Összesen 6 órába és 35 percbe telt, mire a díjakat kiosztották egymás között.

Az évek során a párizsi pályák megvilágították a tenisz fényes "csillagait". Így Bjorn Borg svéd sportoló egymás után hatszor nyerte meg a Roland Garros-t. Itt a brazil Gustavo Cuerten érte el első sikerét 1997-ben. A torna női részén az abszolút rekord (7 győzelem) az amerikai Chris Everté. A német Stefi Graf 12 év alatt 6 alkalommal kapta meg a legmagasabb Roland Garros-díjat. Monica Seles háromszor nyerte meg riválisát.

Jelenleg a francia nyílt bajnokság az egyik legfontosabb nemzetközi verseny. Minden teniszező arról álmodozik, hogy megnyerje. Ez azonban nem mindenkinek sikerül. A Roland Garros nehézsége a pálya felületének sajátosságában rejlik. Ez az utolsó agyagon megrendezett Grand Slam-bajnokság. Ezenkívül a teniszmeccs felépítése megköveteli, hogy a sportolók jó állóképességgel és magas technikával rendelkezzenek. Öt szett szünet nélkül egy "lassú" pályán igazi teszt a játékosok és edzőik professzionalizmusának.